Înlătură notificare
Bun venit pe comunitatea noastră.
Te rugăm să te înregistrezi şi/sau să te loghezi pentru a putea posta.

Va plangeti si tot va plangeti

Discuție în 'Discuţii generale' creată de Arlock, 7 Feb 2020.

Watchers:
Acest subiect este urmărit de 2 membri.
  1. Arlock

Arlock [Arlock]
    Game Master

Subiecte:
    53
    Aprecieri primite:
    96
    Aprecieri oferite:
    4

De ce suntetei asa incuiati?

De ce sa schimbam hostul, daca el, in acest moment, ruleaza cu 0.2% din procesor?

Da, serverul este in urma cu 30 minute (cred, ceva de genul).

Problemele de tip lag apar din cauza netului de la firma, atlfel cum explicati ca in urma testului, la 50 playeri online, serverul nu foloseste nici 1% din procesor.

In total serverul are 16GB RAM si procesor I5, sau i7, nu mai stiu ce dedicat avem, ca este luat acum cativa ani si nu il mai au in lista. (Baietii au schimbat ulterior numele)

Maturizati-va si nu mai vorbiti prosteste.

2. qWizzip ☺

qWizzip ☺
    Fondator
    Membru personal

Subiecte:
    405
    Aprecieri primite:
    485
    Aprecieri oferite:
    69
    N. Caracter:
    [SGA]qWizzip
    Breaslă:
    Metin2Albion
    Din câte am văzut, lag-ul este cauzat de ceva atac la firmă, sau aceştia au probleme cu internetul.
    Spun asta, pentru că la accesarea site-ului primesc mesaj cum că acesta nu există.

Nu prea este ok să daţi vina pe host, având în vedere că vă jucaţi pe acelaşi pe care acum 2 sau 3 ani, se jucau în jur de 150-250 jucători. (Peste 800 in 24h)

3. secando

secando Membru Albion
    Membru Albion

Subiecte:
    7
    Aprecieri primite:
    15
    Aprecieri oferite:
    52
    N. Caracter:
    Unkown
    Breaslă:
    Legacy
    Referral:
    Google
    Ai auzit de termenul caterinca?
    Adică de unde și pana unde vorbeam eu acolo serios? De ce nu e toată bara ridicata sa se vadă ce am zis în totalitate?
    Când jignești pe cineva asteaptate sa ții se răspundă cu aceeasi moneda, nu sa îți jignești playeri și sa te aștepți la respect fiind necunoscător de cauza cam atât am avut de zis, având în vedere ca te-ai atacat pe o caterinca neștiind despre ce e vorba e clara treaba, îmi vad de treaba mea cât mai stau aici și consider ca nu avem forum și nici staff, dacă am vreo problema o rezolv cu abuk succes, nu te obosi sa mai răspunzi pentru ca nu o sa întru sa citesc niște jigniri aduse în necunostinta de cauza.

Trimis de pe un telefon mobil
  4. Arlock

Arlock [Arlock]
    Game Master

Subiecte:
    53
    Aprecieri primite:
    96
    Aprecieri oferite:
    4
    Vezi ca esti paralel cu ce am zis eu.
    Din pozele afisate mai sus faceam referire la iH, [VIP]ErtaS si xELYx. Daca te-ai simtit, nu e ok.

Plus ca de ce m-as fi luat de comentariu tau? Pentru ca e unul pozitiv si realist man-facepalm. Asta daca tu esti [VIP]Unkown.

Si legat de raspunsul tau catre mine, daca erai mai deschis la minte, prima data te asigurai ca e vorba despre tine si tocmai dupa te atacai si atacai.
    Stati voi linistiti ca nu jignesc pe nimeni, spun doar cum stau lucrurile, dar daca mai sunteti cativa care va simtiti cand nu trebuie, ce vina am eu ?

5. secando

secando Membru Albion
    Membru Albion

Subiecte:
    7
    Aprecieri primite:
    15
    Aprecieri oferite:
    52
    N. Caracter:
    Unkown
    Breaslă:
    Legacy
    Referral:
    Google
    Ok m-ai convins x'D
    Mi-am văzut numele acolo și avea legătură cu hostu... Era prea târziu sa mai gândesc la ora aia, scuze. x'D

Trimis de pe un telefon mobil

Distribuie pagina asta