Înlătură notificare
Bun venit pe comunitatea noastră.
Te rugăm să te înregistrezi şi/sau să te loghezi pentru a putea posta.

Reclamaţie respinsă Reclamatie [SGA][SGA]qWizzip

Discuție în 'Reclamă un membru staff' creată de Avo, 22 Dec 2019.

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
Watchers:
Acest subiect este urmărit de 5 membri.
  1. Avo

Avo Membru
    Membru Albion

Subiecte:
    2
    Aprecieri primite:
    6
    Aprecieri oferite:
    6
    N. Caracter:
    Avo
    Breaslă:
    Blindat
    Referral:
    google
    Ma rog, nu e o reclamatie, cu siguranta nu se va pedepsi singur x'D

Nume joc: Avo

Aseara, in jurul ore 11:30 m-am gandit sa fac cateva chei pentru a ma pregati pentru evenimentul de Craciun. Cativa jucatori mi-au spus ca e un eveniment profitabil.

M-am dus in mapa cu Azrael si Capitan pentru a face chei. Fiind sura am pot sa bat 2-3 chiar 4 generali deodata. Asa ca am luat in medie 3-4 generali cam de 4-5 ori. Dupa ce am facut undeva la 30 chei, m-am plictisit si am zis ca inainte sa plec sa mai iau 4-5 generali si sa-i imprastii prin mapa, cadou pentru jucatorii noi care nu au 50kk sa ia un Capitan.

Asa ca am luat 4-5 capitani pe care i-am impartit pe mapa gandindu-ma ca o sa ajut jucatorii noi veniti pe servar. Nu e singura modalitate prin care ajut noii jucatori. Le dau si bani, otravite, marmura etc., chestii de care au nevoie la inceput. Mai sunt jucatori care ajuta, nu vreau sa ma laud cu asta.

Eu am o nedumerire, de ce staff ul m-a sanctionat? Ce am facut rau? Este o situatie penibila, in loc ca staff ul sa se ocupe de popularea servarului si de celelalte probleme pe care servarul le are, mult mai importante decat banarea mea pt. ca am batut 3-4 generali de odata si am mai invocat 4-5 pe care i-am lasat in mapa in diverse locuri ca sa fie batuti de jucatorii noi. Care este problema ca bat mai multi generali?

In loc sa alungati jucatorii de pe servar, de ce nu va ganditi cum sa-i tineti? Sincer, daca nu bagam 300 lei recent in joc, ma lasam.

Trebuie sa fiti constienti ca pe servar mai sunt 15-20 jucatori pe care voi ii sanctionati pe motive foarte prostesti, in situatia asta ce credeti ca o sa se intample cu servarul ? Eu am sa va dau recenzii negative pt. abuzurile astea, dar mai ales pt. regulile absurde pe care le aveti.

Va propun sa va canalizati energia spre alte probleme, cum ar fi popularea servarului si rezolvarea problemelor cu care se confrunta, iar nu indepartarea si banarea jucatorilor pe motive idioate.

P.S. Propun ca regula noua, banarea pentru 3 zile a jucatorilor care castiga un duel din 3 magii.

#1 Avo, 22 Dec 2019
    Ultima editare: 22 Dec 2019
  2. Exo

Exo Membru Albion
    V.I.P

Subiecte:
    24
    Aprecieri primite:
    32
    Aprecieri oferite:
    24
    N. Caracter:
    [GoD]Exonian, [GoD]Exodin
    Breaslă:
    Legacy
    Referral:
    Google
    @[SGA]qWizzip ☺ vinde i serverul ca vad ca de cand a aparut numai propuneri si contre pe el,esti cel mai complexat si frustrat player la ora actuala pustiule, ai fan in creier, devii impertinent si pt 1 player ce joaca de o saptamana si vine cu propuneri mizerabile de oftica si frustrare ca este slab, nu si va pune @[SGA]qWizzip playerii in cap, cei vechi si cei care au sustinut serverul pt un copil, debil mintal. Calmeaza te omule ca o dai in penibil grav. Numai propune tu nimic ca in urma propunerilor, se va creea un sondaj si hai sa vedem care pe care,cei pe care ii rog sa voteze contra ta vs un vot de al tau la propunerea ta, joaca linistit ca serverul e gândit perfect cum este. Daca mai comentezi mult te tin numai cerc si chiar ca te fac mai frustrat decat esti. Te vad la stiri, un copil s a sinucis in urma unui joc, unde a fost abuzat x'D
    --- Post dublu unit, 22 Dec 2019 ---
    Si sa ti mai zic ceva, legat de playerii noi, sunt playeri noi datorita regatului rosu si membrii breslei Play4Win de la blue, noi ii ajutam la inceput pe toti cu yang si iteme, voi dati in ei si ii luati la misto, va laudati cu ce aveti si ai tupeu sa spui tu de ce nu raman playeri? Am spus tot, ciocu mic acolo si vezi ti de joc. @[SGA]qWizzip, scuze ca am raspuns la reclamatia asta,dar omul e penibil.

Trimis de pe un telefon mobil
  3. qWizzip ☺

qWizzip ☺
    Fondator
    Membru personal

Subiecte:
    405
    Aprecieri primite:
    485
    Aprecieri oferite:
    69
    N. Caracter:
    [SGA]qWizzip
    Breaslă:
    Metin2Albion
    Regulile sunt simple si pentru toti, eu nu fac favorizari.
    Nu am cum să-ţi explic o regulă, de ce este ea pusă, pentru că tu eşti jucător, tu vrei să-ţi fie bine şi să faci cât mai repede.

Nu ai voie să invoci mai mulţi generali deoarece s-ar face un haos în hartă dacă ar băga toţi câţi generali vor, deodată.

Aşa că am creat regula aia, chemi unul, îl baţi şi după eşti liber să-l rechemi.

Jucătorii noi veniţi nu au ce căuta acolo.

Exemplu:
    Conduci, ai limită de 50, iar tu măreşti viteza la 100. Practic, n-ai făcut nimic rău, nu? Nu ai expus pe nimeni la niciun risc.

Aşa-s şi regulile astea, învocând mai mulţi mobi faci lag în hartă, spam în chat, provoci jucătorii să facă pvp în acea hartă.
    Că dacă tu te-ai trezit că de ce să nu bagi 5 generali şi se mai trezesc încă 5 ca tine, în hartă deja sunt 25 generali pentru 5 jucători.

Când poţi foarte uşor să bagi generalul, îl omori, iar îl chemi şi tot aşa.

Să nu mai zic că această regulă tot din cauza jucătorilor a fost implementată. Mulţi ca tine veneau şi umpleau harta cu mobi şi plecau.

Nu alung jucătorii de pe server cu nimic, faptul că sunt corect şi aplic regulile înseamnă că-mi fac treaba bine, iar voi aţi jucat prea multe servere de metin2 "făcute de copii", e normal să vă bosumflaţi.

Păi sunt, dacă voi v-aţi învăţat să fiţi favorizaţi pe servere în urma unei donaţii, pupaţi în fund şi să faceţi ce vreţi. E normal că aici vă simţiţi incomod.
    Aici banul face diferenţa doar la iteme şi atât.
    Am făcut abuz pentru că ai fost sancţionat corect în urma încălcării unei reguli ?:coldsweat:

Facem reclamă zi de zi (aproape), am deschis o pagină specială pentru a face asta, mai mult de atât nu prea avem ce.
    Ai greşit, plăteşti. Idiot a fost cel care a greşit, că dacă nu făcea nimic, nu mai ajungea în acea situaţie.

Este o idee destul de bună.

4. Avo

Avo Membru
    Membru Albion

Subiecte:
    2
    Aprecieri primite:
    6
    Aprecieri oferite:
    6
    N. Caracter:
    Avo
    Breaslă:
    Blindat
    Referral:
    google
    Ok, sa zicem ca ai dreptate. Dar eu meritam banul si imi asumam greseala daca faceam haos. Eu nu am facut nimic rau, am batut toti generalii invocati, mai putin pe ultimii 4-5 pe care i-am impartit prin mapa.

Eu nu am lasat haos in urma mea, oricine se putea duce sa bata bosi linistit. In mapa se aflau 4-5 capitani impartiti prin mapa, deci nu erau toti intr-un loc.

Pe acesta cale vreau sa-ti cer sanctionarea utilizatorului Exo pentru comportamentul si vocabularul pe care il are pe acest forum, in chat si in postari.

Vreau sa analizezi ceea ce posteaza si sa observi comportamentul lui lipsit de bun simt si jignitor. Daca toti pretinzi ca esti onest, drept si iti respecti comunitatea, precum si faptul ca esti omul regulilor, atunci aplica-le. Acest individ are un comportament jignitor asupra comunitatii si creaza haos. Din respect pentru comunitate, sanctioneaza-l corespunzator.

P.S. pe mine nu ma afecteaza comportamentul lui tipic taranesc. Prin comportamentul lui face dovaza lipsei celor 7 ani de acasa, invidiei, ciudei si isi manifesta frustrarile printr-un comportament ce nu face cinste acestei comunitati. Din punctul meu de vede este un complexat ce traieste viata intr-un joc.

Singura arma a lui se numeste prostia. O foloseste in multe forme, de la amenintari prostesti, la jigniri si tot feluri de atacuri la persoana unor jucatori superiori lui.

5. Archon

Archon Membru Albion
    Membru Albion

Subiecte:
    58
    Aprecieri primite:
    54
    Aprecieri oferite:
    55
    N. Caracter:
    Archon
    Breaslă:
    Alliance
    Referral:
    2017
    care ar fi jucatorii aia superiori? si cu ce anume sunt superiori? de c.uriozitate intreb

6. Exo

Exo Membru Albion
    V.I.P

Subiecte:
    24
    Aprecieri primite:
    32
    Aprecieri oferite:
    24
    N. Caracter:
    [GoD]Exonian, [GoD]Exodin
    Breaslă:
    Legacy
    Referral:
    Google
    Uita te cate poeme ai scris in ultima saptamana, nu stiu care e mai frustrat dintre noi ca vad ca azi toata ziua ai stat sa gandesti 3 post-uri, m ai facut deja taran si prost dar nu iti voi raporta comentariul ca si asa esti tu raportat de soarta. Pe joc, acum cateva zile ai început sa ma injuri oribil urmand modelul stapanului tau Luk, am ss-uri si le voi posta maine, deoarece in seara asta am treaba,ca sa vedem cine pe cine provoaca frumuselule. Analizeaza ti tu mai bine coeficientul tau de inteligenta ieftina si fortata iar apoi sa vii sa te iei cu mine sau altii, in seara aia ai injurat tot regatul si in el se includeau playeri care au facut mai mult pe servere, fapte, si nu doar comentarii pe forum, tu fiind un neica nimeni. Ai aparut acum. 3 4 5 zile, nu stiai sa trimiti un tichet si te ai lovit la ceas acum. Am avertismente pustiule, ma baneaza cand voi acumula maximul, iar eu nu provoc, ci doar raspund la provocari. Daca te iei sa faci ceva unde apar eu sau alti prieteni de ai mei pai chiar te fac sa te vada ai tai la stirile de la ora 5. Nu te amenint ca oricum stati ascunsi ca soriceii, daca tot ma injurati si va dati superiori si smecheri, valoare pe voi, de ce va feriti si nu va stie nimeni? Ca sunteti niste 0 barat, am mai zis, daca tot te dai si demonstrează,asa ca sfatul meu, ori ești cum esti cu adevarat, cum ai fost in seara aia cand ai inceput sa ne injuri din senin de oftica ca va rupeam toti ca sa ii arati stapanului luk ca esti demn de a purta pe spate un semn ce indica ca esti praf, si sa te afirmi ori lasa falsitatea ca este vizibila, fii ca atunci si lasa vrajelile astea ieftine, nu da nimeni 2 bani pe tine si nici nu va da si ca sa raspund eu la intrebarea lui @Archon pentru ca pe tine te a blocat, superiori din punct de vedere al caracterelor pentru ca noi nu avem 1 sapt ca tine si doar 300 lei donati,'' daca ii ai si pe aia donati'' sperand sa fii favorizat, bati apropouri aici cu 300 lei, sunt toti membrii breslei Play4Win si Legacy. Asa ca, puiul meu, du te sa te mai alapteze putin ca esti mic.

7. qWizzip ☺

qWizzip ☺
    Fondator
    Membru personal

Subiecte:
    405
    Aprecieri primite:
    485
    Aprecieri oferite:
    69
    N. Caracter:
    [SGA]qWizzip
    Breaslă:
    Metin2Albion
    A primit avertismente, cele din chat nu sunt publice, doar el le vede. (primeste mesaj privat ca atentionare).

Nu mai judecaţi degeaba.

Şi aveţi butonul "raportează" folosiţi-l, că nu stau să vă citesc fiecare comentariu în parte, mai ales dacă scrieţi eseuri.

8. Silviu98

Silviu98 Membru Albion
    Membru Albion

Subiecte:
    13
    Aprecieri primite:
    23
    Aprecieri oferite:
    20
    N. Caracter:
    [H]Abuk
    Breaslă:
    -
    Referral:
    Facebook
    Trebuie sa intru pe sv sa ii arat ce superior sunt eu =))

9. StaiPeLoc

StaiPeLoc Membru Albion
    V.I.P

Subiecte:
    47
    Aprecieri primite:
    52
    Aprecieri oferite:
    71
    N. Caracter:
    [VIP]T1G3R
    Breaslă:
    ERROR
    Referral:
    Natsumi
    Cred că băiatul ăsta repetă pentru subiectul 2 la bac la română aici pe forum x'D

Stare subiect:
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Distribuie pagina asta