Înlătură notificare
Bun venit pe comunitatea noastră.
Te rugăm să te înregistrezi şi/sau să te loghezi pentru a putea posta.

Amuzament Povestea lui Archon - Partea a 3-a

Discuție în 'Amuzament' creată de Archon, 8 Feb 2020.

Watchers:
Acest subiect este urmărit de 5 membri.
  1. Archon

Archon Membru Albion
    Membru Albion

Subiecte:
    58
    Aprecieri primite:
    54
    Aprecieri oferite:
    55
    N. Caracter:
    Archon
    Breaslă:
    Alliance
    Referral:
    2017
    După întâmplarea pe care am avut-o cu acel trecător, mi-am luat inima în dinţi şi am decis să îmi continui aventura mea în jurul imperiului Albion..adăpostindu-mă într-o mică aşezare a Pyungmonezilor, departe de animalele sălbatice care mişună peste tot prin regat.
    Am traversat peste mări şi ţări timp de 3 zile şi 3 nopţi, fără hrană sau loc de odihnă, ajungând până la urmă la un popas la graniţa dintre Bakra şi un tărâm deşertos.
    Am avut dreptate, doar părea un loc prietenos. Când am păşit înăuntru, am împietrit de frica vestiţilor tâlhari de deşert care puseseră stăpânire pe această cârciumă care, din spusele locuitorilor din apropiere obişnuia să se numească Hanul lui Doncher.
    Fiind un războinic renumit în imperiul Albionului, nu m-am lăsat intimidat de privirile tâlharilor, așa că am mers şi i-am întrebat clar şi răspicat dacă pot fi servit cu o mâncare caldă înainte să îmi continui drumul.
    Cu niște voci răguşite şi râgâieli de alcool, tâlharii mi-au răspuns fără să mă lase să termin ceea ce am de zis.
    N-am mai stat pe gânduri şi am ieşit din cârciumă în fugă cu tot cu uşă. Am încălecat în grabă iar tâlharii în fugă după mine cu furci, torţe şi topoare.
    După mai multe ore de mers călare, am ajuns în tărâmul misterios renumit pentru războinicii care obişuiau să se adune ca să-şi testeze puterile între ei, punând la bătaie diferite bunuri personale. Mulţi îl cunosc drept Deşertul Yongbi.
    Datorită lipsei de hrană, orelor pierdute călărind şi întunericului care s-a lăsat peste deşert, am fost nevoit să dorm în apropierea unei oaze mici pentru a-mi reface puterile. Ţin să menţionez că pe lângă războinicii renumiţi pentru vitejia lor, mai sunt şi cei renegaţi care fură pentru a putea trăi de pe o zi pe alta..așa că prăduiesc trecătorii în speranţa că vor pune mâna pe ceva ce pot schimba pe câţiva galbeni ca să poată să-şi ia de mâncare, eu fiind victima unuia dintre ei în noaptea ce urma să se lase.
    În dimineaţa următoare, mi-am spălat veşmintele în oaza vecină iar la o verificare a buzunarelor, buruienile mele lipseau. M-am luat cu mâinile de cap, ele fiind singura mea sursă de supravieţuire până la traversarea Deşertului Yongbi.
    Nu-mi ia mult şi observ că hoţul nu tocmai priceput a lăsat urme de buruieni pe jos după care fără îndoială mă ghidez ca să-i dau de urmă.
    Ajung într-un final în faţa unei clădiri, care este puţin dubioasă daca mă întrebaţi pe mine.. nu întâlneşti construcţii de acest gen în mijlocul deşertului.
    Împins de la spate de curiozitate, dau să intru înăuntru să văd despre ce e vorba. Mă întâmpină un domn suspect, îmi pare cunoscut de undeva.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .[​IMG]

#1 Archon, 8 Feb 2020
    Ultima editare: 24 Feb 2020 la 06:46
  2. StaiPeLoc

StaiPeLoc Membru Albion
    V.I.P

Subiecte:
    47
    Aprecieri primite:
    52
    Aprecieri oferite:
    71
    N. Caracter:
    [VIP]T1G3R
    Breaslă:
    ERROR
    Referral:
    Natsumi
    =)) Bă, scrie un blog, pe bune x'D

3. Silviu98

Silviu98 Membru Albion
    Membru Albion

Subiecte:
    13
    Aprecieri primite:
    23
    Aprecieri oferite:
    20
    N. Caracter:
    [H]Abuk
    Breaslă:
    -
    Referral:
    Facebook
    Cred ca apar in episodul 4 x'D)

Trimis de pe un telefon mobil
  4. Razvan.R

Razvan.R Membru Albion
    Membru Albion

Subiecte:
    20
    Aprecieri primite:
    15
    Aprecieri oferite:
    7
    N. Caracter:
    Doku
    Breaslă:
    Eternity
    Referral:
    facebook
    bravoo baa baiatulee :x

5. secando

secando Membru Albion
    Membru Albion

Subiecte:
    7
    Aprecieri primite:
    14
    Aprecieri oferite:
    52
    N. Caracter:
    Unkown
    Breaslă:
    Legacy
    Referral:
    Google
    Doncher patentu vtm x'D
    Chiar nu ma așteptăm să fiu asa prost în povestea asta... Dar m-ai povestit exact x'D)

Trimis de pe un telefon mobil

Distribuie pagina asta